Při objednávce nad 1500kč doprava zdarma!

Trichomy

Trichomy jsou drobné chloupky (nebo výrůstky připomínající mini hříbky) na povrchu rostlin, které se vyskytují na mnoha druzích rostlin včetně konopí.

Vzhledem k tomu, že jsou skutečně maličké a (červeným) okem téměř neviditelné, tak například pro marihuanu plní ty nejdůležitější jobs a jsou pro ni klíčové.

U konopí existují tři základní typy těchto mysteriózních chlupů:

GLANDULÁRNÍ trichomy – obsahují pryskyřičné žlázy, které jsou pro nás lidi, jako uživatele a požitkáře tohoto kouzelného kvítku nejpodstatnější.

A následně AKROPETÁLNÍ a BBASIPETÁLNÍ trichomy, které jsou většinou bezpříznakové a slouží spíše jako ochranka rostliny nebo její mechanický armor.

K čemu slouží trichomy v Konope ?

Glandulární trichomy na marihuaně produkují již výše zmíněné pryskyřičné látky. A co obsahují tyto látky?! FUN STUFF! – a to konkrétně kanabinoidy, terpeny a flavonoidy. O terpenech jsme si už něco řekli v terpenovém blogu (určitého ho checkni, pokud si ho ještě nečetl) a proto víme, že jsou zkrátka zodpovědné za vůni, chuť a účinky marihuany a všechny jejich alterace. Kanabinoidy, jako THC a CBD, jsou nejvíce rozebíranými a nejslavnějšími pojmy ze všech složek pryskyřičných žláz. Staring THC, o které jste určitě už nejednou slyšeli (například proto, že je v našich končinách příliš cool na legalizaci), je psychoaktivní složka, která způsobuje účinky marihuany, zatímco Co-star CBD sice psychoaktivní účinky nemá, za to okouzlí svět svými terapeutickými healing powers.

Proč jsou trichomy důležité? (Pro nás)

Trichomy jsou důležité, protože jsem řekl. Věřte mi. Fakt. Jsou mega důležité… Okay tak… protože trichomy obsahují kanabinoidy a terpeny, které určují účinky a chuť marihuany – je podstatné kolik je v naší trávě máme. Vyšší koncentrace pryskyřičných žláz na květinách znamená, že rostlina bude mít určitě vyšší úroveň THC a dalších kanabinoidů. Víc je někdy prostě víc a proto jsou trichomy klíčové pro výrobu kvalitní marihuany a při určování její zralosti.

Proč jsou trichomy důležité? (pro rostlinku)

Kromě toho slouží trichomy také jako ochrana před škůdci a chorobami. Díky své přilnavosti mohou zachytit a zadržet hmyz a jiné nečistoty, které by mohly poškodit rostlinu. Pro rostlinku tedy vytvářejí cozy mazlavou bundu, která je nejen třpytková fancy a trippy, ale slouží i jako brnění.

Kontrola a manipulace trichomů může ovlivnit účinky a chuť marihuany. Tyto malé chloupky/hříbky/krystalky na stoncích mají prokazatelně množství zdraví benefičních superschopností a v těchto dnech se s nimi manipuluje a vědecky zkoumá ostošest! Tak stay tuned – určitě o nich ještě uslyšíš 😉

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík